Ruhsuz Atmaca’ya Nasıl Ulaşabilirim?

Yazar Hakkında: Blog dünyasında 2 yılını dolduran acemi bir blogcu. Ruhsuz Atmaca’nın, tek ve temel amacı insanlığa bir şey katabilir miyim?, katabilirsem nasıl olmadır?, bu soruları kendine sorarken bir anda kendisini blog dünyasında bulur.

Ruhsuz Atmaca blogunun kapağında yer alan ve ismini verdiği “Atmaca”, insanlara benzer duygulara sahip bir canlıdır. Yırtıcılığı nedeniyle isminin önüne “Ruhsuz” takısı gelmiştir. Blogun sloganı ise: “Yazdıklarım ve Yazacaklarım Atmacanın Bakışlarında Gizli…” oluşturur.

Teknik Kötürüm…

Her teknik ilerleme yaşadığımız yüzyılın gelişimin taşlarını üst üste koyan sonucunda bir yapı oluşturan bir eğilimdir. Neyi ne kadar üretir ve ürettiğimizi ne kadar geliştirirsek insanlıkta o düzeyde üretim meyvesini verir. Günümüz insanlık çağı gelişim çağı; az çok savaşların azaldığı ve insanların günlük gelişim ihtiyacı sorunlarına dönüldüğü bir çağdayız.

Teknik anlamda ne kadar ilerlerse bir ülke, diğer ülkelere göre prestijini ve profilini o yönde daha iyi kullanabilmekte. Bizde teknik anlamda her ne kadar ilerlemiyor görülsekte yaptığımız bir takım üretimlerle hiçte kötü noktada olmadığımızı görebiliriz.

Fakat, günümüz her ne kadar üretim çağı olarak görülse de, günümüz insanlığına baktığımızda daha çok tüketim insanı olduğunu görebiliyoruz. Her çıkan yeni ürün hemen özümsenip tüketiliyor. Her çıkan ürün bir anda insanlığı benimsiyor ve zamanla soğuruyor.

Bunun sonucunda da üretimin getirdiği zararları görüyoruz. İnsanlar üretileni tüketmekle uğraşırken; kendi üretimini yapmayı unutuyor. Bilgi bir kenara yeni bilgi ve bu bilginin ışığında yeni üretim duruyor. Var olanla yetinmek artık bir eylem haline geliyor.

Sorgulama yapması gereken gençlik, doğruluğundan emin olmadığı şeyleri sorgulamadan benimsiyor. Bunun sonucunda ilerleyen zamanlarda günümüz teknik ilerlemelerini yeni bir soluk getirecek gençlik; günümüz yeterliğinin de kaybolup gidiyor. Yapılması gereken olanı olduğu gibi benimsemek yerine, olanla ilerisi için ne yapabilirim onu bilmekte…

Ruhsuz Atmaca’ya Nasıl Ulasırım?

Blogspot: https://ruhsuzatmaca.blogspot.com/
Twitter: https://twitter.com/Ruhsuz_Atmaca
Google+: https://plus.google.com/u/0/107839428172969493677/posts
Facebook: https://www.facebook.com/pages/Ruhsuz-Atmaca/424920654225815

“Ruhsuz Atmaca’ya Nasıl Ulaşabilirim?” üzerine 1 yorum.

  1. Ruhsuz Atmaca’ya Nasıl Ulaşabilirim? Kimdir? Tanıtımı ve Yazıları – Mustafa Köksal |

Bir cevap yazın

Güvenlik Doğrulama * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.