Google Chrome için SEO Eklentileri

R10.Net’in blogun da çok güzel bir konu gördüm ve blogum da yer vermek istedim. Benimde kullandığım tarayıcı tabi ki Chrome ve aşağıdaki bir çok eklentiyi gündelik hayatta kullanıyorum. Açıklamaları ve isimleri ile detaylı bir şekilde aşağıda listeledim. Başlıklara tıklayarak direkt Chrome Store‘e gidebilir ve oradan tarayıcınıza ekleyebilirsiniz. Sizlerinde kullanmış olduğu SEO eklentilerini paylaşmanızı dileyerek sizi eklentiler ile baş başa bırakıyorum.

SEOQuake

Google Chrome için hazırlanmış başarılı SEO eklentilerinin başında gelen SEOQuake, özellikle SEO çalışması yapan arkadaşlarımızın çok işine yarayacaktır. Ziyaret ettiğiniz sitelerin Pagerank değerini, Google Index sayısını, Yahoo index sayısını, Bing index sayısını, Alexa sıralamasını, Webarchive yaşını, Whois bağlantılarını, SEMRush sıralamasını, nofollow bağlantılarını ve birçok farklı özelliğini görüntülemenize olanak tanıyan SEOQuake eklentisisi aynı zamanda kullanıcılara rekabet halinde oldukları internet siteleriyle ilgili karşılaştırma yapma imkanı sunmaktadır.

Mozbar

Özellikle SEO ile uğraşan birçok arkadaşımızın kullandığı sitelerin başında gelen SEOmoz için geliştirilen başarılı bir SEO eklentisi Mozbar sayesinde, her daim SEOmoz‘un en güçlü SEO araçları elinizin altında bulunacak. Bu sayede Mozbar ile ihtiyacınız olan tüm SEO ölçümlerini kolaylıkla yapma şansı bulacaksınız. İstediğiniz internet siteleriyle ilgili iç ve dış bağlantıları, anahtar kelimeleri ve nofollow linkleri anlık olarak inceleme şansına sahip olabileceğiniz Mozbar eklentisi ile isterseniz Google, Yahoo ve Bing için link ölçümlerini de kolaylıkla karşılaştırabilirsiniz.

SEO For Chrome

SEO for Chrome da SEOQuake gibi SEO çalışmalarınızda sizlere kolaylık sağlayacak eklentiler arasında yer almaktadır. Ziyaret ettiğiniz internet sitelerine ait Pagerank, Alexa, Backlink, Anahtar Kelime Analizi gibi bilgilere kolaylıkla ulaşmanızı sağlayacak olan SEO for Chrome eklentisi aynı zamanda sitelerin sosyal medya üzerinde yaptığı paylaşımlar ile ilgili bilgileri de sizlere sunmaktadır.

Google Publisher Toolbar

Google Publisher Toolbar yani Google Yayıncı Araç Çubuğu bir SEO eklentisinden çok Adsense yayıncıları için geliştirilmiş olan kolay kullanımlı ve gayret kullanışlı bir Google Chrome eklentisidir. SEO eklentileri arasına koyma sebebimiz ise internet siteleriyle uğraşan bir çok geliştiricinin ve webmasterın gelir kaynaklarının Google Adsense olmasıdır. Bu açıdan düşündüğümüzde Adsense hesabınızı internet siteniz üzerinde gezerken gerçek zamanlı olarak kazanç bilgilerinizi, en yüksek kazanç sağlayan kanallarınızı ve kullanım boyunca kazandığınız gelirleri görebilmek, sizin açınızdan büyük kolaylık olacaktır.

Alexa Traffic Rank

SEO çalışması yapan arkadaşlarımızın özellikle dikkat ettikleri değerlerin başında gelen Alexa sıralamalarını ve değerlerini anlık olarak görüntüleyebileceğiniz resmi Alexa eklentisi olan Alexa Traffic Rank gerçekten işlerinizi çok kolaylaştıracak bir Google Chrome eklentisidir. Alexa Traffic Rank eklentisi sayesinde sitelerin Alexa değerlerini görüntüleyebilir, farklı siteler arasında Alexa değerlerine göre karşılaştırma yapabilir, o an gezindiğiniz siteye benzer veya rakip olabilecek siteleri görüntüleyebilir ve o an ziyaret etmekte olduğunuz sitelerin sayfa yükleme hızlarını görüntüleyebilirsiniz.

PageRank Status

PageRank Status amaca yönelik olarak hazırlanmış küçük ama başarılı bir Google Chrome eklentisidir. Ziyaret ettiğiniz internet sitelerine ait Google Pagerank ve Alexa verilerini tarayıcınızın sağ üst bölümünde bulunan eklenti simgesine tıklayarak kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz. Aynı zamanda ziyaret ettiğiniz sitelerin IP adreslerini ve hangi ülke üzerinde barındırıldığını da görebileceğiniz Pagerank Status eklentisi gerçekten denemeniz gereken bir eklenti.

ShowIp

ShowIP adlı Google Chrome eklentisi adından da anlaşılacağı gibi ziyaret ettiğiniz internet sitelerinin sunucularının bulunduğu IP adreslerini bizlere göstermektedir. Eklentiyi kurduktan sonra tarayıcınızın sağ veya sol alt bölümünde ziyaret ettiğiniz sitelere ait IP adreslerini anlık olarak görüntüleyebilirsiniz.

“Google Chrome için SEO Eklentileri” üzerine 4 yorum.

  1. Chrome OS işletim sistemi ve Asus Chromebox video inceleme: Google’ın Chrome OS işletim sistemi ve Asus’un min…

  2. seçkin 4. sırada onu dahada yükseklere taşımak bizim elimizde … veya burdan oyunuzu seçkine

Bir cevap yazın

Güvenlik Doğrulama * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.