Windows 8’de Harddisk Nasıl Bölünür?

Artık bilgisayarlarda kutu kutu pense oynama devri başladı Windows 8 ile : ) Eskiden hep böyle renkli renkli kutular vardı ve bizlerde oyuncaklarımızı falan saklardık içlerinde şimdilerde Microsoft’un yeni arayüzü bu renkli pencereler… Kötü mü oldu diye sorarsanız.. Farklı ama bir o kadarda karışık diyebilirim..

Daha kolay ulaşmak varken biraz fazla efor sarffetmek nedendir bilinmez ama ortaya güzel bir şeyler çıktığını söylemek lazım. Bu yazımda sizlere HDD Bölme ile ilgili bilgiler vereceğim ve format atmanıza gerek kalmadan sizlerde istediğiniz gibi Harddisk’lerinizi Ayrılabileceksiniz

Format Atmadan Windows 8’de HDD Bölme

  • İlk olarak başlat çalıştır a compmgmt.msc yazıp Enter tşuna basın.
  • Karşınıza bilgisayar yönetimi penceresi gelecek.Buradan Depolama‘nın altında disk yönetimini seçin.
  • Bölmek istediğiniz birime sağ tıklayarak “birimi küçült” ü seçin.
  • Windows birimin boyutunu hesaplayarak karşınıza bir pencere çıkaracak. Buradan ilgili değerleri görebilirsiniz. Ayarlamalar tamamsa Küçült butonuna basın.
  • Şimdi yeni bir alana sahip oldunuz.Sıra bu alana boş alan değeri girmekte.Yeni oluşturduğunuz alana sağ tıklayarak “Yeni birim” i seçin.
  • Karşınıza yeni birimin ayarlarını düzenleyebileceğiniz bir ekran gelecek.Burada yeni boş alanın boyutunu belirleyin. İleri deyip sürücüye bir harf atayın.En sonunda formatlayarak yeni alanınızı oluşturun.
  • ve mutlu son.. : )

“Windows 8’de Harddisk Nasıl Bölünür?” üzerine 4 yorum.

  1. Bence Twitter’dan sonra Windows 8 de yasaklansın. Ne o öyle gereksiz icatlar. Windows XP iyiydi. Teknoloji bizim neyimize.

  2. windows 8 de şifre soruyordu bana. ama restart’tan sonra. normalde hibernate veya sleep’te bırakıyorum.

  3. Windows 8 En Son Açılan Dosya Geçmişini Kapatma: Windows 7’de sıçrama listesi olarak bildiğimiz, Windows 8’de …

Bir cevap yazın

Güvenlik Doğrulama * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.