2013 – 2014 Sezonunda Yabancı Sayısı Kaç Olacak?

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, çarpıcı açıklamalarda bulundu. TFF Başkanı Yıldırım Demirören,”Türkiye’de yurt dışından gelenlerin çokluğu yerli oyuncunun önünü kapatıyor. Bundan sonra yabancı sayısında artış olmayacak. İlk 11′de 5′i oynayacak, diğer 3′ü kenarda kalacak” dedi..

Türkiye’de yabancı sayısının çokluğu yerli oyuncunun önünü kapatıyor. Bundan sonra yabancı oyuncu sayısında artış olmayacak. İlk 11′de 5′i oynayacak, diğer 3′ü kenarda kalacak.

Süper Lig’de yabancı sayısının serbest bırakılmasını istiyorlar. Biz buna karşı çıktık. Türkiye’ye gelecek yabancı oyuncularda da kriter aranması konusunda çalışmalarımız var. Örneğin İngilizler, milli olmayan yabancıyı almıyorlar.

Milli Takım’da ve ligde forma giyenlerin çoğunluğunu altyapı yerine gurbetçi ya da yabancıların oluşturması beni üzüyor. Oysa başarı kazanmış takımlara bakın, hepsi de özünde yetişen oyuncularla bir yere gelmiş.

“2013 – 2014 Sezonunda Yabancı Sayısı Kaç Olacak?” üzerine 3 yorum.

  1. 15 milyonluk İstanbul’un nedenlerinden biri: 2013 yılında 4 milyon tonluk buğday ithalatına 1.3 milyar dolar ödeme yapılmış

  2. Galatasaray Odeabank bu sezon tarihi bir basariya imza atti. Uzun yillar sonra bile 2013-2014 sezonu hatirlanacaktir.

Bir cevap yazın

Güvenlik Doğrulama * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.