Avuç İçi Kimlik Doğrulama Sistemi

1 Nisan tarihinden itibaren başlayacak olan uygulama hakkında biraz bilgi vermek istedim bu yazımda… Hastaları avuç içinden tanıyacak sistem, 1 Nisan´dan itibaren tüm özel ve üniversite hastanelerinde uygulanmaya başlanacak. Sağlık karnelerinin kaldırılarak Sosyal Güvenlik Kurumu´nun (SGK) sisteminden kimlik numarası üzerinden onay alınmaya başlanmasının ardından usulsüzlüklerin tespit edilmeye başlanması üzerine ´´Avuç İçi Kimlik Doğrulama Sistemi´´ne geçilmesi kararlaştırılmıştı.

Geçen yılın Temmuz ayında ilk kez Konya´da, 1 Aralık´tan itibaren de 20 ilde uygulanmaya başlanan ´´Avuç İçi Kimlik Doğrulama Sistemi´´ ile özel ve üniversite hastanelerine başvuranlar, daha önce SGK sistemine kaydedilen avuç içi damar görüntüsünden tanınacak. Sistem, başvuru noktalarına yerleştirilecek cihazlar yardımıyla avuç içinden kimliği sorgulanacak hastaya onay vermediği takdirde, tedavi gideri SGK tarafından karşılanmayacak.

Kaynak: www.sgk.tc

“Avuç İçi Kimlik Doğrulama Sistemi” üzerine 2 yorum.

  1. Boyun çukuru, Avuç içi, Elmacık kemiği varken dudak daima ikinci plandır ;)

  2. ÖRNEK SNV KAHVALTISI: buğday-çavdar ekmek,3-4 tane ceviz içi,az yağlı az tuzlu peynir,haşlama yumurta, bir avuç kuru üzüm,tarçınlı yeşil çay

Bir cevap yazın

Güvenlik Doğrulama * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.