WordPress Link Yapısını Değiştirme #wp

Var olan bir #wordpress sitenizin link yapısını değiştirmeye karar verdiniz ama eski yazılarım da arandıklarında kolay bulunsun yada eskiden sosyal ağlarda paylaştığım için tekrar tıklandığında yeni url’sine gitsin istiyorsunuz ve sizin en doğal hakkınız olduğunu söylemek isterim.

Neyse konuyu fazla uzatmayalım da direkt bu işi nasıl yaparız nasıl ederiz ona bakalım. Öncelikle şunu söylemem lazım ki bu hataya bende düştüm ve blogumu açtığımda sitemin link yapısı mustafakoksal.com/wordpress-link-yapisi.html‘di yani kısaca sonuna .html gibi bir link yapısı oluşturmuşum ve daha sonra bu .html’ler benim gözüme batmaya başladı ve nasıl yaparım da eski konularım gitmeden bu işi çözerim mücadelesine girdim..

Daha sonra kısa bir araştırma sonucu yoast.com‘un blogunda bunun için çok kısa ve bir o kadarda işe yarayan bilgiler vermiş. Bu benim işime oldukça fazla yaradı ve sizlerinde bir gün işine yarar diye blogum da yer vermek istedim. Yapmanız gereken var olan link yapınızı kopyaladınız ve bir kenara yazdınız.

Peki yeni link yapınız nasıl olsun istiyorsunuz? mustafakoksal.com/wordpress-link-yapisi/ bu şekilde olmasını istiyorsanız ki bence en güzel ve göze hoş gelen budur bununda link yapısını yani /%postname%/ kodunu da bir kenara kopyalıyoruz. Aşağıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra ilk satıra sitenizin var olan url yapısını yazıyor ve aşağıdan olmasını istediğiniz yapıyı seçip oluştur sekmesine tıklıyorsunuz. Ve bu işlemler bittikten hemen sonra size .htaccess dosyanıza yapıştırmanız için bir satır kod veriyor ve onu FTP aracılıyla htaccess dosyanıza yapıştırıyor ve daha sonra eski link yapınız yenisi ile değiştiğini görüyorsunuz.

“WordPress Link Yapısını Değiştirme #wp” üzerine 4 yorum.

  1. kimsenin günahını almıyım ama 11 yılda yapılan yolsuzluk ile sıfırdan yeni bir ülke kurulurdu şu link 2007’den

  2. kimsenin günahını almıyım ama 11 yılda yapılan yolsuzluk ile sıfırdan yeni bir ülke kurulurdu şu link 2007’den

  3. |5| link: Linklerde yazan her şeyi onaylamak zorunda değilsiniz. Ama farkında olmaya mecburuz!

  4. 5 kız bloğu yönettiğimiz için erkek gözünden feedback almak isteriz. İçeriklerimiz herkese hitap etmeli. Link :

Bir cevap yazın

Güvenlik Doğrulama * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.