Mobil Seo Nedir? Nasıl Yapılır?

Mobil arama motorları farklı botlara ve algoritmalara sahiptirler. Eğer sitenizin mobil SEO’da önde olmasını istiyorsanız sizin mobil uyumlu bir siteye sahip olmanız gerekiyor. Popüler cep telefonları Samsung, Nokia, iPhone, HTC üzerinde web siteniz kolayca görüntülenebiliyor ve kullanıcılar hızlı bir şekilde gezebiliyorsa siz mobil Seo’da bir adım önde olursunuz.

Mobil Seo’da bir diğer önemli nokta sitenizdeki linklerin kırık linklerden oluşmaması ve akıcı olması çok önemli. W3C Link Checker bu adresten sitenizin linklerini kontrol edebilirsiniz. WordPress, Joomla, Drupal gibi sistemlerde bu yolda eklentiler geliştirmeye başladı. Birçoğumuz wordpress kullanıcısı olduğumuz için wordpress kullanıcıları için geliştirmiş olduğu sayfalarınızın mobil görünümü için ideal bir eklenti mevcut.

Eğer wordpress kullacısı iseniz ve sitenizdeki yazılarınızı ziyaretçiler sürekli takip ediyorsa bu eklenti sayesinde mobil bir cihaz üzerinden web sitenizi ziyaret ederse cep telefonu’na uygun bir şekilde tasarlanmış ve arayüz ve kullanımı kolay bir şekilde gezebileceğinden sitenizin mobil kullanıcılar üzerindeki etkisi artacak ve doğal olarak mobil Seo’da önemli bir avantaj elde edeceksiniz.

“Mobil Seo Nedir? Nasıl Yapılır?” üzerine 3 yorum.

  1. Mobil App SEO: Android ve iOS uygulamalarında nasıl SEO yapılır? Çok basit, ama çok zor.

Bir cevap yazın

Güvenlik Doğrulama * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.