iPhone iOS Eski Sürüme Geri Dönüş

Sizlerde biliyorsunuz ki iOS sürümü yükseldikçe ve sizlerde merak edip güncellemelerinizi yaptıkça telefon yada iPad cihazlarınız ağırlaşıyor. Burada aslında bilerek yapılan birşey var buda kullan at cihazlara dönülmesini istiyor markalar.. Daha fazla satmak ve her yeni çıkanı takip etmesini sağlamak için.. Hal böyle olunca insanlarda kasmayı, donmayı yaşadıkça geriye dönmek istiyor ama buda baya bir dur gözüküyor.

Sizlerde eğer eski iOS sürümünüze dönmek istiyorsanız aşağıdaki adımları deneyin derim ama net bir şekilde söylemek istiyorum ki güncellemeri yaptıkta kısa bir süre sonra bu işlem biraz zor gibi görünüyor..

Sizlerde bu işlemlere başlamak için hemen; https://api.ineal.me/tss/status adresini açın ve cihazınızı bulun. Öncelikle son durumu kontrol etmek için bu işlemi yapmanız gerekiyor. Eğer sürümünüz açık ve indirilebilirse bu işlemi https://www.felixbruns.de/iPod/firmware/ adresinden size uygun daha doğrusu istediğiniz sürümü indirebilirsiniz. Yükleme işlemi için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

iOS Eski Sürüme Geri Dönüş

Telefon yada iPad hangi cihazı eski sürüme güncelleyeceksek onu DFU moduna alıyoruz. Bu işlemi bilmeyen arkadaşlarımı öncelikle aşağıdaki adımı yapıp DFU moduna alsınlar cihazlarını.

1- iTunes ve Telefonu kapatın
2- Bağlantı kablosu ile USB’den bağlayın.
3- Güç ve ana menü tuşlarına aynı anda 10saniye basılı tutun.
4- Ana menü tuşuna basmaya devam edin ama güç tuşuna basmayı bırakın.
5- Yaklaşık olarak 15-20 saniye içerisinde bilgisayarınız “Yeni Donanım Bulundu” diyecektir. Bunu dediği anda DFU moduna geçmiş oluyorsunuz.

Ek bilgi: DFU Modunda telefonun ekranında hiçbir şey olmayacak. Sadece siyah ekran olması lazım. Eğer kablo resmi varsa DFU moduna geçmemiş demektir.

Bu işlemden sonra iTunes’i açıyor ve klavyeden shift tuşuna basılı tutarak Geri Yükle butonuna basıyoruz ve bizden bir dosya seçmemizi istiyor. Dosyayı seçip artık arkamıza yaslanıyoruz.. :) Kurulum 15 20 dakika kadar sürecektir daha sonra indirdiğiniz ve kurduğunuz sürüm cihazınıza geçecektir.

Bir cevap yazın

Güvenlik Doğrulama * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.