Facebook’a Hashtag Desteği Geliyor!

Twitter‘dan sonra Facebook’a da #hashtag desteği Facebook tarafından kullanılacağı ve bu sayede popüler konular üzerinde daha etkili bir sosyal ağ olacağı iddia ediliyor. Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook’ta son günlerde yaşanan değişikliklere dayanarak, The Wall Street Journal tarafından ortaya atılan bir iddiaya göre Facebook, tıpkı Twitter’da olduğu gibi hashtag yani etiket desteği ile paylaşımları zenginleştirmek istiyor.

Bilindiği üzere Twitter üzerinden birbirini takip etmeyen insanlar bile bu hashtag sistemi sayesinde bir şekilde etkileşime geçebiliyor ve popüler konular hakkında bilgi edinmek çok daha kolay oluyor.

Facebook tarafından bu iddiayı destekleyecek bir açıklama henüz yapılmış değil ancak böyle bir sisteme geçilmesi oldukça mantıklı görünüyor. Çünkü Facebook, yapısı gereği geçmişe dönük paylaşımların bulunmasını çok zorlaştırıyor. Sizin arkadaş çevrenizde bir konu hiç popüler değilse o konuyu haber akışınızda göremiyorsunuz fakat böyle bir sistem ile birlikte geleceği düşünülen “Popüler konular” gibi bir başlık altında yerini alacak olan popüler hashtagler sayesinde tam anlamıyla bir etkileşim söz konusu olabilir.

“Facebook’a Hashtag Desteği Geliyor!” üzerine 6 yorum.

  1. Facebook`ta hashtag özelliği oluşmuş birçok insanın ne yazdığını okuyabiliyorsunuz Twitter`a özenmiş belli.

  2. Tablet PC fırsatı için bugün son gün! hashtag’iyle tweet at, Tablet PC şansı yakala! Bilgi;

  3. Bugün hashtag’i ile atacağınız fotoğrafları Facebook albümümüzde yayınlıyoruz.

  4. Yarınki yarışmamızda hashtag’iyle doğru cevapları reply ya da mention ile gönder, oyuncak sepeti kazan!

Bir cevap yazın

Güvenlik Doğrulama * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.