En popüler 30 WordPress eklentisi #infografik

Benimde blogumda altyapısını kullandığım WordPress o kadar kullanışlı ki, hangi eklentiyi isterseniz isteyin genelde hepsi mevcut ve ücretsiz. Aşağıda sizler için en popüler eklentileri listeledik ve WPTemplate tarafından hazırlanan infografiği de yazımızın sonunda yer verdik. Şu anda bu yazıyı okumakta olduğunuz kişisel blogum da aşağıdaki bir çok eklentiyi kullanıyorum. Kullanmadığım eklentiler gerçekten çok nadir olduğunu söylemek isterim.

Güvenlik, hız, yedekleme, paylaşım veya oylama gibi bir çok konuda sıralamaya giren eklentilere aşağıdan ulaşabilir hemen altlarındaki açıklamalar ile de eklenti hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz. Derlenen infogragi de gerçekten çok başarılı olduğunu söylemek lazım. : ) Lafı fazla uzatmadan sizleri o bir birinden işe yarayan eklentiler ile baş başa bırakalım : )

All in One SEO Pack

WordPress tabanlı sitenizin arama motoru optimizasyonu (SEO) için gelişmiş seçenekler sunuyor.

Akismet

Yorumların spam olup olmadığını kontrol etmeye yarayor ve yönetici ekranından bunların yönetilmesini sağlıyor.

Google XML Sitemaps

Arama motorlarınızın sitenizi daha iyi indekslemesini sağlamak için, özel bir XML site haritası oluşturuyor.

Contact Form 7

Ajax tabanlı, CAPTCHA desteğine sahip bir iletişim formu eklentisi olan Contact Form 7, tek bir site üzerinde birden fazla iletişim formu oluşturmanıza da olanak sağlıyor.

NexGen Gallery

Eğer sitenizde fotoğraf galerisi kullanıyorsanız, NexGen Gallery çok işinize yarayabilecek bir eklenti. Galerilere toplu olarak resim yükleme, meta bilgilerini işleme, sıralamalarını ayarlama gibi pek çok işlemi kolayca yapmanızı sağlıyor.

WP Super Cache

Dinamik WordPress sitenizdeki sayfaların statik birer HTML’e dönüştüren eklenti, bu işlemin ardından ziyaretçilerinize PHP sayfası yerine HTML versiyonunu göstererek hem sayfaların daha hızlı yüklenmesini sağlıyor, hem de sunucu kaynaklarını daha verimli kullanmanıza yardımcı oluyor.

Google Analytics for WordPress

Sitenizin istatistiklerini Google Analytics ile ölçümlüyorsanız bu eklenti sayesnde Google Analytics’i sitenize en pratik şekilde entegre edebilirsiniz.

WP Touch

Mobil cihazların giderek yaygınlaşması ile birlikte WordPress sitelerin de sadece bilgisayarlarda görüntülenebilir olması yeterli olmamaya başladı. WP Touch var olan WordPress siteleri mobil uyumlu hale getirmek için en çok tercih edilen eklentilerin başında geliyor.

WordPress Importer

WordPress sitenizi yedeklemek mümkün, WordPress Importer sayesinde yedeklediğiniz sitelerdeki yazıları, sayfaları, yorumları, kategorileri, etiketleri ve özel alanları da pratik bir şekilde yeniden yükleyebilirsiniz.

JetPack

Pek çok farklı özelliği ile kendi barındırdığınız (self-hosted) WordPress sitenizi bulut bilişimden faydalanarak güçlendirmek için kullanılabilecek son derece faydalı bir eklenti. Tüm özelliklerine bu yazıda yer vermek mümkün değil, o yüzden eklenti sayfasına göz atmanızda fayda olabilir.

Fast Secure Contact Form

Özel yönetim paneli sayesinde WordPress siteleri için gelişmiş seçeneklere sahip ve sınırsız sayıda iletişim formu oluşturabileceğiniz bir eklenti.

WP Page Navi

WordPress sayfalarının alt kısımlarında yer alan diğer sayfalara geçiş için kullanılan yapıyı kişileştirerek, daha şık bir hale sokan ufak ama faydalı bir eklenti.

WordPress SEO by Yoast

WordPress sitelerinin arama motoru optimizasyonu (SEO) geliştirmek için en çok tercih edilen eklentilerden biri.

Share Buttons by Lockerz

WordPress içeriğinize e-posta dışında 100’ün üzerinde sosyal ağda paylaşma seçeneği eklemenizi sağlar.

WP e-Commerce

WordPress sitenize ürünlerinizi satmanızı sağlayacak bir alışveriş sepeti eklemek için kullanabileceğiniz bir eklenti

Google Analyticator

Site istatistiklerinizi ölçümlemeniz için kullanabileceğiniz Google Analytics kodunu sitenize pratik bir şekilde yerleştirmenizi sağlayan bu eklenti, aynı zamanda verilerini WordPress yönetim panelinden kolayca izlemenize de olanak veriyor.

Yet Another Related Posts Plugin

Var olan bir yazı ile ilgili diğer konuları, farklı kriterlere göre hesaplayarak yazıların yer aldığı sayfaya eklemenizi sağlayan bir eklenti.

Tiny MCE Advanced

WordPress’in içerik giriş alanını zenginleştirmek ve size daha çok seçenek sunmak için geliştirilmiş 16 farklı eklentiyi içeren bir eklenti paketi.

Sociable

Ziyaretçilerin sitenizdeki içeriği sosyal ağlarda kolaylıkla paylaşması için seçenekler sunmanızı sağlayan diğer bir popüler eklenti.

Really Simple CAPTCHA

Özellikle Contact Form 7 için geliştirilmiş bir güvenlik doğrulama (CAPTCHA) eklentisi olan Really Simple CAPTCHA’yı, doğrulama ihtiyacına sahip farklı eklentiler ile birlikte de kullanabilirsiniz.

GTrans

Sitenizi Google Tercüme ile pratik bir şekilde çok dilli hale getirmek için kullanabileceğiniz bir eklenti.

>WP to Twitter

Sitenizdeki yeni yazıları otomatik olarak Twitter’da paylaşmanızı sağlayan WP Tweets Pro eklentisinin ücretsiz ama kullanışlı bir sürümü.

Broken Link Checker

Siteniz genişledikçe var olan bağlantıların tamamının halen çalışıp çalışmadığını kontrol etmek de giderek zorlaşır. Broken Link Checker bu işlemi sizin için yapıyor ve eğer varsa bozuk linkleri size haber veriyor.

Add This

Kullanıcılarınıza sitenizin içeriğindeki yazıları 330 popüler sosyal ağ servisinde paylaşma seçeneğini sunmanızı sağlayan bir eklenti.

W3 Total Cache

Sitenizin daha performanslı çalışmasını sağlamak için cache özelliği sunan bu eklenti, bu sayede kullanıcı tecrübesini de artırmayı hedefliyor.

Buddy Press

Kullanıcıların siteye giriş yapması, profillerini oluşturup içerikler üretmesi ve etkileşimli gruplara sahip olmak için kullanılabilecek, bir anlamda WordPress’i daha sosyal hale getiren önemli bir eklenti.

WP-DB-Backup

WordPress veri tabanını tablo yapıları ile birlikte yedeklemeyi sağlayan bir eklenti.

Smart YouTube Pro

Bu eklenti Youtube videolarını ve video listelerini sitenizin farklı alanlarına kolay bir şekilde eklemenizi sağlıyor.

Re-Direction

Sitenizde 301 yönlendirmelerini yönetmenizi ve 404 sayfa bulunamadı hatalarını takip etmenizi sağlayan bir eklenti. Özellikle karmaşık yapılara sahip web siteleri için oldukça önemli hale gelebiliyor.

WP Polls

Şablon ve CSS desteği ile geniş kişiselleştirme imkanlarına sahip, zengin seçenekler sunan bir anket eklentisi.

En popüler 30 WordPress eklentisi için #infografik

En popüler 30 WordPress eklentisi #infografik

Kaynak: Webrazzi

“En popüler 30 WordPress eklentisi #infografik” üzerine 9 yorum.

  1. Merhaba, sitenizdeki sosyal medya eklentisinin adı nedir? Türkçe, hareketli bir eklentiye ihtiyacım var da. Teşekkürler.

  2. The Walking Dead’in Yaratıcısı Robert Kirkman, Mario Kart 8 Hayranı Çıktı: Son dönemlerin en popüler zombi dün…

  3. En Popüler Platformu: Döviz işlem platformu, Anywhere. Tek ihtiyacınız olan bir bilgisayar! Şimdi Ticaret:

  4. Beni en çok “Deniz Gezmiş” in günümüz popüler kültürünün bir parçası, bir marka halini alması üzüyor aslında… Yine anlamadan geçiyor Mayıs

  5. Sayın Hocalarım tag’i ile en popüler olan kişi Başkanımız …

  6. Dünyanın en popüler “kağıt sanatçıları”na göz atmak isteyenler buradan:

Bir cevap yazın

Güvenlik Doğrulama * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.