UEFA Fenerbahçe’ye Neden Ceza Veremez?

“UEFA’nın bize ceza vermesi mümkün değil. TFF Tahkim Kurulu tarafından Fenerbahçe aklanmıştır. UEFA’nın dikkate alacağı kanıtlar bunlardır. Bu kanıtları es geçip bize ceza vermeleri durumunda TFF’yi de şikeyi aklama gerekçesiyle cezalandırmaları gerekir. Bu durumda Avrupa kupalarına hiç takım gönderemeyiz. Böyle bir şey olsa zaten UEFA tarafından TFF uyarılırdı.

UEFA, bunu engellemek için TFF’den Fenerbahçe ve Beşiktaş ile ilgili kararını tekrar gözden geçirmesini isteyebilir. İstese dahi TFF Tahkim Kurulu kararının üzerinde bir karar alınması hukuken mümkün değil ve bu kararlar değiştirilemez.

UEFA’nın başlattığı bir soruşturmayı nihayete erdirmesi gerekmektedir. Şu an yapılan rutin işlem de budur. Sevkedilmek ceza alacaksın anlamına gelmiyor. Fenerbahçe’nin bir suç işlemediği TFF Tahkim Kurulu tarafından kesinleştiği için UEFA Disiplin Komitesi tarafından da suçsuz bulunacaktır.

Konuyla ilgili tweet’im!

“UEFA Fenerbahçe’ye Neden Ceza Veremez?” üzerine 3 yorum.

  1. Spor programlarında Fikret Orman ile ilgili konuşan oldu mu? Tapeleri görmezden gelmek için Fenerbahçe’ye UEFA sopasını gösteriyorlar..

  2. UEFA bugünkü kongresinde şike ile ilgili kararları tesadüf almadı @fenerbahçe ye verilecek cezalar için altyapısını hazırladı

  3. Fenerbahçe Düşmanlığı ile Milli Takım Yönetiliyor Mhk Yönetiliyor Uefa Yönetiliyor Turkiye’ye Şikeyi Getiren Defol Hatta

Bir cevap yazın

Güvenlik Doğrulama * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.