MSN’den Skype’ye Nasıl Geçilir?

Bazı alışkanlıklardan vazgeçmek gerçekten zordur… Uzun zamanlardır msn’den de vazgeçmek bir o kadar zor olacak bir çok kişiye ama yapacak bir şey olmadığını hatta benim müşterilerimin bile bunu ayarlarsın sen ya.. : )

Gibi bir çok istek içerisinde bulundukları da doğrudur… Fakat msn devrinin tamamen bittiğini söylesek yeridir. Bende sizler için aşağıda geçiş nasıl yapılır ile ilgili bir döküman hazırladım.

Skype’ye Geçiş…

 • Skype’i kullanmak için, öncelikle www.skype.com adresinden Skype’i bilgisayarınıza indirin.
 • Microsoft Live Messenger hesabınıza girmek için pencerenin sağ kısmında yer alan Microsoft Hesabı seçeneğine tıklayın.
 • Böylece Messenger kimliğinizle Skype’a giriş yapabilirsiniz. Skype’ı kullanarak, tıpkı Messenger’da olduğu gibi anlık mesajlar gönderebilirsiniz.
 • Messenger’daki tüm kişileriniz Skype’a otomatik olarak tek bir yerde olacak. Eğer yalnızca Messenger kişilerinizi görmek istiyorsanız kişi listesinde önce Tümü’nü ardından Messenger’ı seçebilirsiniz. Skype size diğer Skype kullanıcılarıyla ücretsiz sesli ve görüntülü arama yapma imkânı da tanır.
 • Favori belirlemek için, kişi adını sağ tıklayın ve Favorilere Ekle’yi seçin veya kişiyi sol tıklayarak tutun ve listenin en üstüne sürükleyip bırakın. Favori yaptığınız bir kişiyi favorilerden kaldırmak isterseniz de tekrar aşağıya sürükleyebilirsiniz!
 • Mesaj yazmak için mesaj yazacağınız kişiyi tıklayın, hemen sağ tarafta bir anlık mesajlaşma penceresi görünür. Mesaj göndermek için Enter tuşuna veya Mesaj gönder düğmesine basmanız yeterli.
 • Anlık mesajlaşma penceresinde bulunan gülen yüz simgesine tıklayarak bir ifade ekleyebilir veya bunun için her zamanki kısayolları kullanabilirsiniz.
 • Grup görüşmesi yapmak istiyorsanız kişi listesinin üstündeki Bir grup oluştur’u tıklayın ve kişileri bu gruba sürükleyin. Ya da artı işaretini kullanıp Kişi ekle’yi seçerek o andaki sohbetinize birisini ekleyin.
 • Yeni kişiler eklemek de çok kolay. Üst kısımdaki Bir kişi ekle düğmesini tıklayın veya Ada, Skype Adı’na ya da Microsoft hesabına göre arama yapmak için yine üst kısımdaki arama çubuğunu kullanın.
 • Fotoğraf gibi bir dosya paylaşımında bulunmak için dosyanızı masaüstünden veya dosyanın bulunduğu klasörden sürükleyip anlık mesajlaşma penceresine bırakabilirsiniz. Ya da pencerenin üst tarafındaki artı işaretini kullanarak Dosya Gönder’i seçebilirsiniz. Kişilerinizi de aynı şekilde paylaşabilirsiniz.
 • Tüm yazışmalarınız Yakın Zamanda sekmesinin altında tutulur. Dolayısıyla, geri dönüp dün, geçen hafta, hatta birkaç ay önce gönderdiğiniz bir fotoğrafı veya dosyayı bulabilirsiniz.
 • Windows Live Messenger’dan Skype geçiş ve Skype’ın kullanımı işte bu kadar kolay!

Resimli Anlatım / Sunum

“MSN’den Skype’ye Nasıl Geçilir?” üzerine 3 yorum.

 1. Msn’den Skype’ye geçmek, arabadan inip eşeğe binmek gibi bir şey. –,–

 2. @MariaEngz win 8 de sorun olmamalı..Bende onu kullanıyorum..msn den skype ye geçmeye zorluyor yalnızca..açılan pencerede eski hesabını seç.

 3. MSN’den Skype’a Geçiş Başladı! Messenger’dan Skype’a geçiş sürecinde işinize yarayacak bilgiler…

Bir cevap yazın

Güvenlik Doğrulama * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.