Dünyanın En Pahalı Saat Markaları

Saat birçok insan için vazgeçilmez bir aksesuar. Artık zamanı gösterme işlevini neredeyse kaybetmiş kol saatleri, değerli taşlarla süslenerek, görsel bir işlev yüklenmiş durumda. Bu kadar pahalı olması normal mi bilinmez ama bazen öyle saatler yapılıyor ki astronomik fiyatlara satılıyor. Dünyanın en pahalı 10 saatini sizler için derledim. Saatler hakkındaki yorumlarınızdan yana fiyatlar ile ilgili o güzel görüşlerinizi bekliyor olacağım. : )

Rolex

En prestijli saat markası olmasının yanında kendisi Dünya’nın en prestijli 100 markası içinde yer alıyor. Lüks saat dendiği zaman akla ilk gelen saat markası Dünya’nın bir çok yerinde aynı, Rolex.
Rolex

Omega

Özellikle Çin ve Hint marketlerinde (yaklaşık Dünya nüfusunun yarısı kadar) büyük olan Omega Ay’a giden ilk saat olma ve denizcilerin en çok kullandığı marka olma özelliğini taşıyor. Özellikle zaman tutma konusunda neredeyse rakibi yok.
Omega

Vacheron Constantin

1735 yılında İsviçre’de kurulmuş olan bu firma şu an aslında saat adına ne biliyorsak hepsinin sahibi gibidir. Çoğu modeli kusursuz bir el işçiliğiyle yapılan bu markanın bazı saatleri 4 milyon dolar gibi bir rakama satılıyor. Silvio Berlusconi’de bu firmanın müşterilerinden.
Vacheron Constantin

Patek Phillippe

Varlıklı insanların markası Patek Philippe üretimin tüm aşamasında mükemmelliği ön planda tutuyor. Üretilen her saat eşsiz olurken herhangi bir zaman kaybı geri kalma ileri gitme gibi sorunlar mümkün olmuyor.
Vacheron Constantin

Titan

Hindistan’ın en büyük Dünya’nın en büyük 5. saat üreticisi. Modern Quartz teknolojisini sunduklarında böylesine bir büyüme gerçekleştirdiler.
Titan

“Dünyanın En Pahalı Saat Markaları” üzerine 3 yorum.

  1. Atınç Nukan: “Beşiktaş taraftarı dünyanın en iyisiydi. Onların benim kalbimde ayrı bir yeri var.” (Ntv Spor)

Bir cevap yazın

Güvenlik Doğrulama * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.