Facebook Home Nedir? Nasıl Çalışır?

Android için geliştirilen yeni facebook home bildiğimiz üzere dün gece tanıtıldı. Home’un yanında piyasaya sürülen First’unde bu sayede tanıtımı yapıldı . Şimdi isterseniz Facebook Home’u biraz tanıyalım..

Facebook home’u bir işletim sistemi olarak görmek yanlış olur. Facebook Home arkadaşlarınızla bağlantı kurmakta artık daha fazla işinizi kolaylaştırıyor, telefonunuzu açar açmaz önünüze facebook sayfanızı getiriyor. Özelliklere bakacak facebook kullanıcılara Cover Feed sunuyor.

Bunun özelliği ise ekran kilidiniz facebook sayfanız ile entegrasyonlu şekilde çalışıyor. Ekran kapağınız alacağınız bildirimler, arkadaşlarınızın yaptığı gönderiler ve mesajları görebileceksiniz. Telefonunuzun ışığı yandığı anda artık facebook’a bağlanabileceksiniz. Bu da telefonunuzu tamamen facebook bazlı hale getiriyor.


Facebook Home Resimleri

Bir diğer özellik ise aslında var olan sohbet kısmı. Siz başka bir uygulamadayken arkadaşlarınızla facebook üzerinden bir engel olmadan sohbet etmeye devam edebiliyorsunuz. Bu özellik sayesinde daha aktif mesajlaşabiliyor daha hızlı ve kolay kullanabiliyorsunuz. Bu özellik Facebook Messenger’ın yanı sıra SMSlerde de kullanılabiliyor.


Facebook Home

Bildirimlere gelecek olursak kullanıcıya bir bildirim geldiği zaman bildirimi sonraya atacaksa ekrandaki bildirim’e dokunup kaydırarak ekranın herhangi bir yerine alabiliyor. Değişikliklerden bir diğer kısım ise bildirim geldiği zaman kimden geldiyse o kişinin daire şekline alınmış resmi beliriyor. Bu sayede kullanıcıyı kişisel olarak uyarıyor.


Facebook Home Nedir? Nasıl Çalışır?

12 Nisan’da indirebileceğiniz “Facebook Home” şimdilik sadece HTC One, HTC One X, Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S4 ve Samsung Galaxy Note 2’ de yüklenebilecek

Facebook Home Lansmanı

“Facebook Home Nedir? Nasıl Çalışır?” üzerine 4 yorum.

  1. Ruh ikizini arayıp bulamamaktan yakınan arkadaşım. Sen önce çorabının diğer tekini bul. :D — Masseur’s Home’de

  2. acep recep tayyip erdoganda’da istanbula hosgeldiniz diyecekmi zeki olanlar anlamistir ! — Florya@home’de gıcık…

  3. Lovelet Outlet Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde kurulan mobilya showroomu ‘Lovelet Home’, düzenlenen törenle…

Bir cevap yazın

Güvenlik Doğrulama * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.