Elektrikli araba nasıl çalışır?

Elekrikli arabanın dışarıdan bakılınca benzinli bir araçtan farkı yoktur. Eski dönemlerde elektrikli arabalar benzin dönüşümü ile yapılırlardı. Ancak son zamanlarda fabrika çıkışı elektrikli arabalar da piyasada bulunabiliyor.

Dışarıdan bakan bir kişinin benzinli bir arabayı elektrikli bir arabadan ayırması oldukça zor. Aralarındaki görünüş açısından tek fark elektrikli arabanın çok sessiz olması.Elektrikli arabalar son yıllarda doğayı kurtarmak için büyük bir adım olarak görülüyor. Benzinli arabalara göre çok daha az çevreyi kirleten elektrikli arabalar, aynı zamanda petrolden çok daha ucuz olan elektrikle çalışıyorlar.

Elektrikli Arabalar

Benzinli araba ile elektrikli araba arasındaki farkı en iyi kaputu açınca anlarsınız. Benzinli araçtaki yüzlerce farklı sistemin yerine elektrikli araçta sadece bir elektrik motoru vardır. Elektrikle çalışan motor tüm gücünü regülatörden sağlar. Regülatör de enerjisini şarj edilen bataryadan üretir.

“Elektrikli araba nasıl çalışır?” üzerine 9 yorum.

  1. 15 yıldır takip ediyorum F 1’İ FANATİK OLARAK 2014- 2. YARIŞI BİLE İZLEMEYECEĞİM.ELEKTRİKLİ ARABA YARIŞI İZLEMEK İSTEMİYORUM.SESSİZ BERBAT.

  2. Teknoloji, yazılım, eğitim, elektronik donanım, tohum üretmeli, elektrikli araba, uçak yapmalıyız. Elektrikli uçak zor değil.

  3. elektrikli araba kadar sacma bisi yok 0 sarji 2 saat icinde sifira iniyo,tekrar sarj etmemiz tam 3 saat surdu:Dheryerde de sarj edemiosn

  4. Anam. İlk kez görüyorum. istasyonu. Elektrikli araba almak artik şarz oldu :-)

  5. Fayton turlarına alternatif nostaljik görünümlü elektrikli araba çözümü:…

  6. Bence şu elektrikli araba fikrinden bi an once vaz geçsinler,akıllı telefonlar yüzünden şarjkolik olduk,otag kurduk resmen prizin yanına

Bir cevap yazın

Güvenlik Doğrulama * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.