Web Sitelerinin Ana Sayfası Nasıl Olmalıdır?

Ana sayfaya “karşılama ekranı” mantığıyla yaklaşmak yanlıştır. Çoğu zaman sitenize diğer sayfalardan giriş yapılır. Site içeriği ziyaretçinin ilgisini çeker veya ziyaretçide merak uyandırırsa, sitenizin ana sayfasını ziyaret edebilir. Önceki sayfada ilgisini çeken temayı ana sayfada da işleyebildiyseniz, sitenizi takip etmeye karar verir. Yazımın başında belirttiğim cümlelere istinaden, çoğu websitenin ana sayfası içerik yığınına dönmüş durumda.

“sitenin tüm içeriği hakkındaki bilgiyi” ana sayfaya yansıtma işini başarıyla gerçekleştirdikleri söylenemez. Aşağıdaki görsel genel bir anasayfadır ve bunun hepsinin olduğunu düşünürsek görseldeki gibi bir karışıklık söz konusu olacaktır fakat bazılarını seçip alırsanız daha sade ve anlaşılır olacaktır. Kısacası web sitesine giren kullanıcıları elinde bir bomba varsayarsak maksimum 6-7 saniyede istediğine ulaşması gereklidir, eğer ziyaretçi ulaşamaz ve aradığını bulamazise sayfanızı kapatacaktır.

Web Sitelerinin Ana Sayfası Nasıl Olmalıdır?

“Web Sitelerinin Ana Sayfası Nasıl Olmalıdır?” üzerine 5 yorum.

  1. Öz Türkçe duyuru! Türk Dil Kurumu, web sitelerinin hacklenmesiyle ilgili açıklama yaptı.

  2. kabul edilen internet yasasıyla birlikte, web sitelerinin mahkeme kararı gerekmeksizin, bakanlık emriyle kapatılabileceğini biliyor musun?

  3. Org diye çalgı ismi olmaz. Org bazı websitelerinin sonundaki uzantı olur ancak.

  4. Öz Türkçe duyuru! Türk Dil Kurumu, web sitelerinin hacklenmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Bir cevap yazın

Güvenlik Doğrulama * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.