Mısır Püskülü Diyeti Nedir? Faydaları Nelerdir?

Mısır Püskülü Diyeti Nedir? Faydaları Nelerdir?

Mustafa Köksal

Mısırı hiç sevmesem de sizlere püskülünün ve diyetinden bahsedeceğim.. :) Mısır Püskülü (Zea mays): Ortalama 2 metre boylarında, kökü kalın ve saçaklı, yaprakları şerit gibi uzun, sert ve sivri olan bir bitki olan mısırın meyvelerinin ucundaki saçaklardır. Mısır püskülü bol miktarda potasyum, sodyum ve kalsiyum içerir. Mısır püskülünde ayrıca, yağ, reçine, şekerler ve allantoin bulunur.

Mısır Püskülünün Faydaları ve Tıbbi Etkileri: İdrar yollarını temizler ve idrar söktürür. Zayıflamaya ve vücuttaki yağları eritmeye yardımcı olur. Çocuklarda ve yaşlılarda görülen altını ıslatmaların tedavisinde faydalıdır. Böbrek iltihabı, romatizma ve gut hastalıklarına karşı etkilidir. Ödemleri giderir. İdrar yollarındaki ve mesanedeki taşları düşürür. Sinirleri yatıştırır.

Mustafa Köksal
Mustafa Köksal

Yılların birinde İstanbul’da, gece saat 21:00′da doğan ve Balıkesir Üniversitesi işletme bölümünden mezun bir girişimciyim. 2004 yılından bu yana bilgisayar programcısı olarak kendi projelerime hayat vermekteyim. Bilge Adam bilgi teknolojileri akademisinde yazılım ve grafik uzmanlığı eğitiminin ardından kuruculuğunu yapmış olduğum devamı...

Mısır Püskülü Diyeti Nedir? Faydaları Nelerdir?
Mısır Püskülü Diyeti Nedir? Faydaları Nelerdir?

4 Yorum Var!

  1. nazlı şengül Reply to nazlı

    Kiraz sapı,mısır püskülü,yeşilçay hadi biraz ödem atalım

  2. nazlı şengül Reply to nazlı

    Canım onlar saç değil mısır püskülü.

  3. benim mısır püskülü amk kim olabilir :D

  4. Doğadan’ın mısır püskülü diye bir çayı evden başka bir yerde içmeyin.

Sizden Gelenler

Güvenlik Doğrulama * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Geribildirim Gönder