Apple Logosunun Anlamı Nedir? #apple

Apple Logosunun Anlamı Nedir? #apple

Mustafa Köksal

Amerika Birleşik Devletleri’nin en çok bilinen bilgisayar firması olan Apple ilk kurulduğu zamanlar bir elma çeşidinin adı olan “Macintosh” ismiyle anılıyordu. Daha sonra Steve Jobs İncil’de yer alan Adem ile Havva’daki elmayı kullanmaya başladı. Isırılmış elma figürünün bugünkü anlamda ilk bilgisayarların üretiminde görev alan ve zehire batırdığı elmayı ısırarak intihar eden Alan Turing’e ithafen kullanıldığı da söylenmektedir.

Alan Turing’in Homoseksüel olduğu anlaşıldıktan sonra Ingiltere’deki hayatı zor bir döneme girmiştir. Ingiltere’nin savaş dönemlerinde yaptığı katkılar hiçe sayılıp dışlanan Turing bir gün evinde ölü bulunmuştur. Masa başında intihar eden Turing’in elinde ısırılmış bir elma bulunmuştur. Ingiltere başkanı Gordon Brown, Turing’e yapılan haksızlığı tanıyarak basına bir özür makalesi yayınlamıstır, ancak birçok Ingiliz düşünür bu özrün çok geç olduğunu düşünür.

Apple Logosunun Hikayesi

Mustafa Köksal
Mustafa Köksal

Yılların birinde İstanbul’da, gece saat 21:00′da doğan ve Balıkesir Üniversitesi işletme bölümünden mezun bir girişimciyim. 2004 yılından bu yana bilgisayar programcısı olarak kendi projelerime hayat vermekteyim. Bilge Adam bilgi teknolojileri akademisinde yazılım ve grafik uzmanlığı eğitiminin ardından kuruculuğunu yapmış olduğum devamı...

Apple Logosunun Anlamı Nedir? #apple
Apple Logosunun Anlamı Nedir? #apple

4 Yorum Var!

  1. Hilmi Öğütcü Reply to Hilmi

    Apple’ın Logosunun Sırrı Yıllar Sonra Ortaya Çıktı!…

  2. Five Reasons You’re a Prime Target of Cybercriminals

  3. Emrah ICTEN Reply to Emrah

    “icimdeki cocuk” temali fotomu cekerken apple logosunun gorunmesine de azami ozen gosterdim.

  4. eGirişim Blog Reply to eGirişim

    Apple logosunun neden elma olduğunu, 1976’daki halinden bugüne nasıl geldiğini hiç merak ettiniz mi?

Sizden Gelenler

Güvenlik Doğrulama * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Geribildirim Gönder