Apple CarPlay Nedir?

Apple CarPlay Nedir?

Mustafa Köksal

Kullanıcılara IOS yüklü diğer Apple cihazlarıyla, araç içerisinde de son derece seknron ve stabil bir deneyim sunacak olan ‘CarPlay’, içerisinde Siri’yi de barındırmakta. Direksiyon üzerinde bulunan buton yardımı ile aktif edilebilecek olan Siri, aynı iPhone’da olduğu gibi araç içerisinde de sesli bir biçimde sürücülere kolaylıklar sağlayacak.

CarPlay Hangi Arabalarda Kullanılır?

CarPlay’i ilk olarak Ferrari, Honda, Hyundai, Jaguar, Mercedes-Benz ve Volvo’nun araçlarında göreceğiz. İlerleyen dönemlerde BMW Group, Ford, General Motors, Honda, Hyundai Motor Company, Jaguar Land Rover, Kia Motors, Mitsubishi Motors, Nissan Motor Company, PSA Peugeot Citroen, Subaru, Suzuki ve Toyota Motor Corp da CarPlay’i kullanacak firmalar arasında yer almakta.

Mustafa Köksal
Mustafa Köksal

Yılların birinde İstanbul’da, gece saat 21:00′da doğan ve Balıkesir Üniversitesi işletme bölümünden mezun bir girişimciyim. 2004 yılından bu yana bilgisayar programcısı olarak kendi projelerime hayat vermekteyim. Bilge Adam bilgi teknolojileri akademisinde yazılım ve grafik uzmanlığı eğitiminin ardından kuruculuğunu yapmış olduğum devamı...

Apple CarPlay Nedir?
Apple CarPlay Nedir?

2 Yorum Var!

  1. Maxicep Com Reply to Maxicep

    Pioneer, Apple CarPlay’i kendi araç sistemleri içerisinde sunmayı –

  2. candas ornek Reply to candas

    Apple, CarPlay ile arabanızı değiştirecek

Sizden Gelenler

Güvenlik Doğrulama * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Geribildirim Gönder