Facebook Haber Kaynağı Tasarımını Değiştirdi!

Facebook Haber Kaynağı Tasarımını Değiştirdi!

Mustafa Köksal

Yenilenen haber kaynağının en önemli iddiası sayfadaki kalabalığı azaltması. Bundan böyle haber kaynağımızdaki fotoğrafları, haritaları ve Facebook’ta arkadaşlarımızın gerçekleştirdikleri tüm etkinlikleri çok daha şık bir şekilde göreceğiz.

Bununla birlikte yeni tasarım Facebook’un web versiyonu ve mobil versiyonları arasındaki farkını da oldukça azaltıyor. Yani yeni haber kaynağını bilgisayarda olduğu gibi, akıllı telefonlarımızda ya da tabletlerimizde de çok benzer bir şekilde göreceğiz. Facebook’un yenilenen News Feed için hazırladığı test sayfasında da zaten bu özellik vurgulanmış.

Yeni Haber Kaynağı

Facebook Haber Kaynağı Tasarımını Değiştirdi

Facebook’un yeniden tasarladığı Haber Kaynağı ile ilgili yorumlarımı dile getirmem gerekirse, öncelikle sol menüdeki karışıklık bir hayli toparlanmış. Bununla birlikte, Facebook’un hem kullanıcıları hem de markalar için en önemli konu fotoğraflar, artık haber kaynağında çok daha şık bir şekilde görünecek. Bazı yazıların fotoğrafın içinde gözükecek olması kesinlikle bu şıklığı sağlıyor ve alandaki sıkışıklığı da önlüyor.

News Feed’in sağ tarafında yer alan, Photos, Music ya da Games gibi alanlarda ise sadece bu ilgili başlıkların içeriklerini görüyor olacağız. Bildiğiniz gibi kısa süre önce bu özellik ‘sadece sayfaların içeriklerini göster’ gibi bir alanla bize sunulmuştu. Bu sekmede sadece sayfaların güncellemelerini görebiliyorduk.

Hemen aşağıdan Facebook’un yenilenmiş tasarımıyla nasıl gözükeceğini anlatan bir videoyu da izleyebilirsiniz. Bu arada yenilenmiş tasarımla ilgili bizimle yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın!

Yeni Facebook’un Lansmanı

Kaynak: Webrazzi

Mustafa Köksal
Mustafa Köksal

Yılların birinde İstanbul’da, gece saat 21:00′da doğan ve Balıkesir Üniversitesi işletme bölümünden mezun bir girişimciyim. 2004 yılından bu yana bilgisayar programcısı olarak kendi projelerime hayat vermekteyim. Bilge Adam bilgi teknolojileri akademisinde yazılım ve grafik uzmanlığı eğitiminin ardından kuruculuğunu yapmış olduğum devamı...

Facebook Haber Kaynağı Tasarımını Değiştirdi!
Facebook Haber Kaynağı Tasarımını Değiştirdi!

1 Yorum Var!

  1. Teknolojiye Dair Reply to Teknolojiye

    Ey iman edenler, eğer bir fasık, size bir haber getirirse, onu ‘etraflıca araştırın’. Yoksa cehalet sonucu, bir…

Sizden Gelenler

Güvenlik Doğrulama * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Geribildirim Gönder