Mobil Seo Nedir? Nasıl Yapılır?

Mobil Seo Nedir? Nasıl Yapılır?

Mustafa Köksal

Mobil arama motorları farklı botlara ve algoritmalara sahiptirler. Eğer sitenizin mobil SEO’da önde olmasını istiyorsanız sizin mobil uyumlu bir siteye sahip olmanız gerekiyor. Popüler cep telefonları Samsung, Nokia, iPhone, HTC üzerinde web siteniz kolayca görüntülenebiliyor ve kullanıcılar hızlı bir şekilde gezebiliyorsa siz mobil Seo’da bir adım önde olursunuz.

Mobil Seo’da bir diğer önemli nokta sitenizdeki linklerin kırık linklerden oluşmaması ve akıcı olması çok önemli. W3C Link Checker bu adresten sitenizin linklerini kontrol edebilirsiniz. WordPress, Joomla, Drupal gibi sistemlerde bu yolda eklentiler geliştirmeye başladı. Birçoğumuz wordpress kullanıcısı olduğumuz için wordpress kullanıcıları için geliştirmiş olduğu sayfalarınızın mobil görünümü için ideal bir eklenti mevcut.

Eğer wordpress kullacısı iseniz ve sitenizdeki yazılarınızı ziyaretçiler sürekli takip ediyorsa bu eklenti sayesinde mobil bir cihaz üzerinden web sitenizi ziyaret ederse cep telefonu’na uygun bir şekilde tasarlanmış ve arayüz ve kullanımı kolay bir şekilde gezebileceğinden sitenizin mobil kullanıcılar üzerindeki etkisi artacak ve doğal olarak mobil Seo’da önemli bir avantaj elde edeceksiniz.

Mustafa Köksal
Mustafa Köksal

Yılların birinde İstanbul’da, gece saat 21:00′da doğan ve Balıkesir Üniversitesi işletme bölümünden mezun bir girişimciyim. 2004 yılından bu yana bilgisayar programcısı olarak kendi projelerime hayat vermekteyim. Bilge Adam bilgi teknolojileri akademisinde yazılım ve grafik uzmanlığı eğitiminin ardından kuruculuğunu yapmış olduğum devamı...

Mobil Seo Nedir? Nasıl Yapılır?
Mobil Seo Nedir? Nasıl Yapılır?

3 Yorum Var!

  1. Deniz Utku Reply to Deniz

    Mobil uyumlu web sayfası yapma rehberi

  2. ilyas teker Reply to ilyas

    2014 Yılı ve Mobil SEO Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  3. Aykut Aslantaş Reply to Aykut

    Mobil App SEO: Android ve iOS uygulamalarında nasıl SEO yapılır? Çok basit, ama çok zor.

Sizden Gelenler

Güvenlik Doğrulama * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Geribildirim Gönder