Memura 30 gün yıllık izin mi veriliyor?

Memura 30 gün yıllık izin mi veriliyor?

Mustafa Köksal

MHP tarafından TBMM Başkanlığına sunulan bir kanun teklifi ile, bütün memurlara yıllık 30 gün izin verilmesi istendi. 657 sayılı Devlet Memurları kanununa göre halen 1-10 yıl arasında kadar kıdemi olan memurlar 20 gün, 10 yıldan fazla kıdemi olan memurlar ise, 30 gün süreyle yıllık izin kullanabiliyor.

MHP Osmaniye milletvekili Hasan Türkoğlu ve arkadaşlarının kanun teklifinde, Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu subay ve astsubayların 45 gün, hakim ve savcıları ise 30 gün süreyle yıllık izin kullanabildkleri hatırlatıldı. Diğer memurlar arasında ise eşitsizlik olduğu savunuldu. Yasada değişiklik yapılarak kıdeme bakılmaksızın, bütün memurlara 30 gün süreyle yıllık izin verilmesi istendi.

Mustafa Köksal
Mustafa Köksal

Yılların birinde İstanbul’da, gece saat 21:00′da doğan ve Balıkesir Üniversitesi işletme bölümünden mezun bir girişimciyim. 2004 yılından bu yana bilgisayar programcısı olarak kendi projelerime hayat vermekteyim. Bilge Adam bilgi teknolojileri akademisinde yazılım ve grafik uzmanlığı eğitiminin ardından kuruculuğunu yapmış olduğum devamı...

Memura 30 gün yıllık izin mi veriliyor?
Memura 30 gün yıllık izin mi veriliyor?

3 Yorum Var!

  1. ibrahim Bilken Reply to ibrahim

    İşçiye,memura ve emekliye 25-30 lira zam verip buna müjde diyenler kim bilin bakalım.

  2. Kripto Bilgiler Reply to Kripto

    Memura zam açıklandı,sadece 30 TL..Kibrit kutusuyla verip Ayakkabı kutusuyla almaya devam

  3. ANADOLU AJANSI Reply to ANADOLU

    28 Aralık Cumartesi saat 12:30’da Ankara Sakarya Cad.”HIRSIZA DEĞİL,MEMURA BÜTÇE”mitingimize katılımlarınızı bekliyoruz.

Sizden Gelenler

Güvenlik Doğrulama * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Geribildirim Gönder