iPhone 5C Teknik Özellikleri ve Tanıtımı

iPhone 5C Teknik Özellikleri ve Tanıtımı

Mustafa Köksal

iPhone 5C iSight 8 megapiksel kameraya sahip olacak. iPhone 5C kamerası entegre dokunuş özelliği ve ful sRGB standardı ile de dikkat çekiyor. Ayrıca kamera hibrid IR filtresi ve beş element lensiyle de göz dolduruyor. Schiller’in dünyadaki tüm akıllı telefonlardan daha fazla LTE banda sahip olduğunu söylediği iPhone 5C, 100 Mbps’ye kadar yükleme hızına sahip.

Daha önceki iPhone modellerine göre daha uzun ömürlü pil gücüne sahip olacak olan iPhone 5C, gücü 2 katına çıkan grafik işleme ve işlemci gücü ile öne çıkıyor. Diğer yandan A6 çip sayesinde cihazın çalışma hızı da artmış olacak. Yeni FaceTime HD kamera 1,9 piksel çözünürlükte olacak. Bluetooth 4.0 teknolojisine sahip olacak iPhone 5C, beklenildiği gibi iOS 7 ile birlikte gelecek.

iPhone 5C’nin Fiyatları

Mavi, beyaz, kırmızı, sarı ve yeşil renklerde piyasaya çıkacak olan iPhone 5C’nin 2 yıl kontratlı 16 GB’lık modeli 99 $ fiyatla,32 GB modeli 199 $ fiyatla satışa çıkacak. Apple ekibinin tasarladığı iPhone 5C kılıfları ise 29 $’dan piyasaya sürülecek.

iPhone 5C Tanıtımı

Mustafa Köksal
Mustafa Köksal

Yılların birinde İstanbul’da, gece saat 21:00′da doğan ve Balıkesir Üniversitesi işletme bölümünden mezun bir girişimciyim. 2004 yılından bu yana bilgisayar programcısı olarak kendi projelerime hayat vermekteyim. Bilge Adam bilgi teknolojileri akademisinde yazılım ve grafik uzmanlığı eğitiminin ardından kuruculuğunu yapmış olduğum devamı...

iPhone 5C Teknik Özellikleri ve Tanıtımı
iPhone 5C Teknik Özellikleri ve Tanıtımı

4 Yorum Var!

  1. Maxicep Com Reply to Maxicep

    Bu Hefte Apple iPhone 5c 8 GB Edecek Ve Yeni iPhone 5c Qiymeti 509€ Olacaq

  2. iPhone Kılıf, iPhone 5S Kılıf, iPhone 5c Kılıf, iPhone 5C Ekran Koruyucu

  3. Apple’dan iPhone 6 İçin Yeni Kulaklık: Apple’ın iPhone 5 ile tanıtmış olduğu ardından iPhone 5C ve 5S’ de de k…

  4. T.C. Semih Akçin Reply to T.C.

    Geçtiğimiz sene iPhone 5C’yi sızdıran isim, bu kez elinde bir iPhone 6 ve 5S ile poz verdi! aracılığıyla

Sizden Gelenler

Güvenlik Doğrulama * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Geribildirim Gönder