Facebook Etiketleme Virüsü Temizleme

Facebook Etiketleme Virüsü Temizleme

Mustafa Köksal

İnternette gezinirken biraz olsun artık bilinçli olmak gerekiyor diye düşünüyorum arkadaşlar.. Benim kendi facebook listemde de o kadar bilinçsiz arkadaşım var ki anlatamam size… Sizin izniniz olmadan böyle bir etiketleme, paylaşımda bulunma gibi bir durum söz konusu bile olamaz. Tabi ki her zaman dikkatli olmak lazım bunlar neler mi? Hangi tarayıcıyı kullanırsanız kullanın gereksiz, 3. şahıs uygulamalarını tarayıcınıza yüklemeyin.. Yada bilmediğiniz uygulamaları facebook üzerinden izin vermeyin..

Siz dikkatsiz olursanız ilerleyen dönemlerde sadece paylaşımda bulunma, etiketleme değil hesaplarınız bile gidebilir arkadaşlar.. Hatta biraz daha olayı abartıyım ki bu gayet normal ve yapılabilir bir durum; bilgisayarınızdaki tarayıcılarınıza hacker diye nitelendirdiğimiz kişiler uygulamalar yükletmeyi başarırsa internetteki tüm yazışmalar, şifreler, girişlerinize kadar ulaşabilirler…

Facebook Virüs Temizleme

Genel olarak bilgi verdikten hemen sonra yapmanız gereken tarayıcılarınızdaki size ait olmayan tüm uygulamaları kaldırmak… Daha sonra facebook, twitter yada hangi sosyal ağda bu tür etiketlemeler yapılıyorsa o sitenin uygulamalar bölümüne girip oradaki uygulamaları kaldırınız.. Bilgisayarınıza da Nod32 gibi bir anti-virüs programı kullanmanızı şiddetle öneriyorum.

Mustafa Köksal
Mustafa Köksal

Yılların birinde İstanbul’da, gece saat 21:00′da doğan ve Balıkesir Üniversitesi işletme bölümünden mezun bir girişimciyim. 2004 yılından bu yana bilgisayar programcısı olarak kendi projelerime hayat vermekteyim. Bilge Adam bilgi teknolojileri akademisinde yazılım ve grafik uzmanlığı eğitiminin ardından kuruculuğunu yapmış olduğum devamı...

Facebook Etiketleme Virüsü Temizleme
Facebook Etiketleme Virüsü Temizleme

6 Yorum Var!

 1. Facebook etiketleme virüsü nasıl temizlenir – Gündem Kıbrıs Gazetesi –

 2. marjinal çapulcu Reply to marjinal

  Facebook Etiketleme Virüsü Nedir Nasıl Silinir Temizlenir: Geçen günlerde facebookta birinin beni etiketlediği…

 3. Facebook Etiketleme Virüsü Temizleme aracılığıyla

 4. Twitter’a fotoğraftakileri etiketleme özelliği geliyor. İyice Facebook’a bağladılar. Akrabalar doluşmadan başka bi yere kapak atmamız lazım.

 5. Arapça Müzik Diyarı Reply to Arapça

  Amk biz Facebook’tan kaçtıkça o buraya geliyor. Şimdi de fotoğraf etiketleme getirmişler ya buraya. Titreşim de gelsin tamamdır.

 6. Merve Eraslan Reply to Merve

  Facebook’ta kişilerin fotoğraflarını gezerken birinin yüzünü tıkladığımda etiketleme şeysi çıkıyo ya hani, orda heyecandan geberiyorum.

Sizden Gelenler

Güvenlik Doğrulama * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Geribildirim Gönder