Evernote nedir? Ne işe yarar?

Evernote nedir? Ne işe yarar?

Mustafa Köksal

Gerçek anlamda iPad, Macbook ve telefonumu çok iyi bir şekilde senkronize edebildiğim uygumaların başında geliyor. Aklımdaki notu kayıt ettiğimde direkt olarak tüm cihazlarıma kayıt ediyor.. Peki Evernote nedir? Evernote yazdığınız bir notu, belgelerinizi, ses kayıtlarınızı ya da çektiğiniz fotoğrafları saklayarak tüm dijital aygıtlarınızda senkronize etmenize olanak tanıyor.

Bilgisayarınızdan kaydettiğiniz bir nota ya da fotoğrafa akıllı telefonunuzdan ya da tabletinizden ulaşmak fikri zaten başlı başına cazipken Evernote bir de kendini daha da özel kılan “optik karakterlerin tanınması” (OCR) özelliğiyle fotoğrafların ve taradığınız belgelerin içerisinde kelime araması yaparak bulmanıza imkan sağlıyor.

Mustafa Köksal
Mustafa Köksal

Yılların birinde İstanbul’da, gece saat 21:00′da doğan ve Balıkesir Üniversitesi işletme bölümünden mezun bir girişimciyim. 2004 yılından bu yana bilgisayar programcısı olarak kendi projelerime hayat vermekteyim. Bilge Adam bilgi teknolojileri akademisinde yazılım ve grafik uzmanlığı eğitiminin ardından kuruculuğunu yapmış olduğum devamı...

Evernote nedir? Ne işe yarar?
Evernote nedir? Ne işe yarar?

1 Yorum Var!

  1. ES Bilgi ve Teknik Reply to ES

    Bahçe domatesi mi, tarla domatesi mi? Yemekler için tercihiniz nedir? Domatesli yemeğinizle ÇarkıYemek’e katılın

Sizden Gelenler

Güvenlik Doğrulama * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Geribildirim Gönder