Google Chrome ile Mobil Veri Kullanımını Azaltmak

Google Chrome ile Mobil Veri Kullanımını Azaltmak

Mustafa Köksal

Son günlerde ülkemizdeki en önemli konulardan biri olan internet mahremiyeti tartışmaları sırasında Google’ın veri kullanımını azaltmak için mobil cihazlarımız üzerindeki tarayıcılarımızın Google sunucularına bağlanması şartını koşması, kişisel bilgilerini paylaşmaya korkan kullanıcılar için kötü bir haber olacaktır.

Mobil cihazlardaki Chrome tarayıcısında geçerli olacak olan bu veri sıkıştırma yöntemi, güvenlik sertifikasına sahip, yani https bağlantıya sahip sitelerde geçerli olmayacak. Yani tarayıcınız üzerinden bir sitedeki hesabınıza erişmek isterseniz bu sıkıştırma yöntemine ve dolayısıyla Google sunucularına bağlanmanız mümkün olmayacak. Ayrıca Chrome’da bulunan “gizli sekme” özelliğinde de yine bu sıkıştırma özelliği geçerli olmayacak.

Mustafa Köksal
Mustafa Köksal

Yılların birinde İstanbul’da, gece saat 21:00′da doğan ve Balıkesir Üniversitesi işletme bölümünden mezun bir girişimciyim. 2004 yılından bu yana bilgisayar programcısı olarak kendi projelerime hayat vermekteyim. Bilge Adam bilgi teknolojileri akademisinde yazılım ve grafik uzmanlığı eğitiminin ardından kuruculuğunu yapmış olduğum devamı...

Google Chrome ile Mobil Veri Kullanımını Azaltmak
Google Chrome ile Mobil Veri Kullanımını Azaltmak

4 Yorum Var!

  1. kimbugezen.com Reply to kimbugezen.com

    olimp ürünleri hediyeler ile dolu…Ürünlerimize göz atmak için sayfamızı ziyaret edin..

  2. Açık İstihbarat Reply to Açık

    Galatasarayı Takip Etmenin Kolay Yolu: Google Chrome ve Yandex Browser Eklentisi:

  3. Google Chrome’da ctrl shift n’yi tuşlarsanız Gizli moda geçersiniz. Bu pencerede görüntülediğiniz sayfalar tarayıcı geçmişinizde görünmez.

  4. Sadece google chrome’da çıkan bir güvenlik uyarısı hatası konusunda çalışmalarımız sürüyor. Yanlış bir alarm…

Sizden Gelenler

Güvenlik Doğrulama * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Geribildirim Gönder