Android L Nedir? Android L Ne İşe Yarar?

Android L Nedir? Android L Ne İşe Yarar?

Mustafa Köksal

Eski bir iOS kullanıcısı olarak son bir senedir Android macerama devam ediyorum ama şaşkınlığımı bir türlü bırakamıyorum doğrusu.. Android’in iOS gibi güçlü bir işlemci olması için o kadar çok fırın ekmek yemesi lazım ki arkadaşlar bunu anca ikisinide profesyonel bir şekilde kullanınca anlayabilirsiniz.

Öncelikle isim olayına gelelim, Android L daha önceden 4.2.X diye gidiyordu bir ara kitkat vs oldu bir ara başka bir isim oldu bu kısmı anlamadım ama isimlere takılma mustafa dedim ve kullanmaya devam ettim.. : ) En çok kızdığım konu yeni bir sürüm çıkıyor ve ben güncellediğimde sadece yapısal yani sistematik hatalar gideriliyor. Atıyorum S5 telefonundaki görünüm gelmiyor.. Neden gelsin diyenler olacak ama iOS 8 çıktığı zaman hangi Apple kullanıcısı yüklerse yüklesin tamamen sistem güncelleniyor.

Kaldı ki böyle temel isteklerin değiştirilmesi gerektiğini düşünüyorum ve konuyu Android L’ye getiriyorum.. Google’ın kısa bir süre içerisinde tanıtacağı yeni Nexus cihazıyla birlikte yeni Android sürümünün ismi de kesinleşecek. Beklentiler yeni sürümün isminin Android L olacağı yönünde. Google’da bu noktaya işaret ederek Android’in resmi YouTube sayfasında aşağıdaki videoyu yayınladı. Videoda Anroid’in yeni ismi için seçmelere gelen tatlılar görünüyor.

Mustafa Köksal
Mustafa Köksal

Yılların birinde İstanbul’da, gece saat 21:00′da doğan ve Balıkesir Üniversitesi işletme bölümünden mezun bir girişimciyim. 2004 yılından bu yana bilgisayar programcısı olarak kendi projelerime hayat vermekteyim. Bilge Adam bilgi teknolojileri akademisinde yazılım ve grafik uzmanlığı eğitiminin ardından kuruculuğunu yapmış olduğum devamı...

Android L Nedir? Android L Ne İşe Yarar?
Android L Nedir? Android L Ne İşe Yarar?

2 Yorum Var!

  1. İos 8 ve Android L Arasındaki Fark daha az donması. :D

  2. Mustafa Köksal Reply to Mustafa Köksal

    iyi çalışmalar,Galaxy Note 10.1 2014 Android L güncellemesi alma ihtimali nedir acaba ??

Sizden Gelenler

Güvenlik Doğrulama * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Geribildirim Gönder