2014 Yoksulluk Maaşının Şartları ve Başvuru

2014 Yoksulluk Maaşının Şartları ve Başvuru

Mustafa Köksal

Rabbim kimseyi böyle bir duruma sokmasın ama böyle durumlara girdikten sonrada Yoksulluk Maaşı diye bir durum söz konusu arkadaşlar. Bir çok insanın bildiği gibi aşağıdaki belirtilen evrakları / belgeleri toparlayıp yine yazımın devamındaki kurum ve kuruluşlara başvuru yaparak işlemlerinizi sonuçlandırabilirsiniz.

Sosyal istihdam ile beraber her vakıf bünyesinde özel eğitim alan geçici istihdam görevlileri belirlenip, gelir testi neticesinde çalışan kişinin olmadığı ailelerde, 18-45 yaş aralığındaki çalışabilir insanlar tespit edilecekler.

2014 Yoksulluk Maaşını Nasıl Alabilirim?

İŞ-KUR’a kayıt ettirilecek olan vatandaşlar, gerekli görülürse mesleki eğitim kurslarına yollanacak, bu vatandaşların işe kabul edilmeleri taktirde gereken: yol masrafı, fotoğraf parası, sağlık raporu gibi giderleri yılda en çok üç kez olmak üzere 40-100 TL arasında yönlendirme yardımı olacak. Ayrıca işe yerleşenlere aylık asgari ücretin 1/3 ü olan 357 TL lik işe başlama yardımı verilecek.

Mustafa Köksal
Mustafa Köksal

Yılların birinde İstanbul’da, gece saat 21:00′da doğan ve Balıkesir Üniversitesi işletme bölümünden mezun bir girişimciyim. 2004 yılından bu yana bilgisayar programcısı olarak kendi projelerime hayat vermekteyim. Bilge Adam bilgi teknolojileri akademisinde yazılım ve grafik uzmanlığı eğitiminin ardından kuruculuğunu yapmış olduğum devamı...

2014 Yoksulluk Maaşının Şartları ve Başvuru
2014 Yoksulluk Maaşının Şartları ve Başvuru

1 Yorum Var!

  1. bilge seçkin Reply to bilge

    turkiyede doğu avrupada hazır giyim işçilerinin yoksulluk ücretleri….

Sizden Gelenler

Güvenlik Doğrulama * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Geribildirim Gönder